Gothic Position
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gothic Position

rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Whispers in the dark

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:15 pm

Nu stiam cat e ceasul, dar nici nu-mi pasa, tot ce conta era ca stomacul meu nu-mi dadea pace. Am coborat incet scarile incat sa nu trezesc pe nimeni, eram doar intr-o camasa alba lunga ce-mi trecea peste fund, dar ce-mi pasa mie de restul?Am intrat in bucatarie si am deschis un sertar luand un baton cu ciocolata, m-am asezat cu fundul pe masa si am inceput sa dau din picioare in timp ce muscam din baton.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:27 pm

Era târziu, dorea să se culce dar când s-a pus în pat avea chef să mănânce ceva dulce. S-a ridicat și a coborât repede pe scări, încercând să nu facă zgomot în pijamale până la bucătărie. când a intrat a văzut o persoană, dar nu a băgat-o în seamă și s-a dus direct la frigider. A deschis ușa și și-a luat de acolo o înghețată care și-o lăsase când venise de afară, cu câteva ore în urmă.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:56 pm

L-am urmarit cu privirea pe baiat continuand sa dau copilaresc din picioare,oricum n-aveam nimic mai bun de facut.Somnul mi se imprastiase,nimic nou pentru mine.Cand am ramas cu ambalajul in mana am coborat de pe masa si m-am apropiat de cosul de gunoi,lasand hartia sa cada in el.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 2:00 pm

Și-a deschis înghețata și a mușcat puțin din ea. Așa îi plăcea lui să o mânănce. Îl privi pe băiat.
Bună. a spus curios . Îi plăcea să cunoască oameni noi, așa că nu s-a putut abține.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 2:32 pm

Mi-am dus privirea spre el zambindu-i usor slab.
Salut! am spus si am deschis o usa de la dulap luand o cutie de cereale din el.M-am apropiat de frigider si am deschis usa cautand cu privirea cutia cu lapte.Stiam ca nu era dimineata,insa vroiam sa mananc ceva ce mi-ar place si mie si i-ar prinde bine si stomacului.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:06 pm

Îl privi puțin și se duse lângă el.
Hm... vlei să papi la ola asta?Stii că nu e bine? a spus copilăros în tipc ce-și mânca liniștit înghețata. Apropo, eu - Rèka. Place la tine... a spus și a chicotit de propriul său vocabular.
Scuze că vorbesc așa, nu știu ce m-a apucat.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:28 pm

La inceput l-am privit usor ciudat,deja credeam ca adormisem la masa si acum eram intr-un vis lung.Mi-am dus o mana pe capul baiatului si l-am ciufulit zambind.
Chris,incantat Réka. pronunt cu putina dificultate in voce numele baiatului.
Nu e nimic,pari mai dragut cand te prostesti. am spus apucand cu o mana cutia de lapte.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:35 pm

Și-a lăsat puțin capul jos când l-a ciufuli Cris dar și-a revenit repede și brus, făcând-și părul să sară de pe umerii săi. A zâmbit.
Crezi? Uhm, melci atunci. spuse fericit , aproape să-l îmbrățișeze pe băiat, dar s-a abținut.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 11:40 pm

Am zambit calm,apoi mi-am luat mana de pe capul baiatului si am inchis usa frigiderului.Am lasat cutia cu lapte pe masa langa cea cu cereale si am inceput sa caut un bol si o lingura,numai ca nu prea stiam unde puteau fi plasate.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 5:40 am

Și-a dat seama ce dorea băiatul așa că s-a dus și a scos dintr-un sertar o lingură apoi s-a ridicat pe vârfuri să ia un castron dintr-un dulap suspendat. L-a luat și s-a întaor la Chris.
Poftim.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 9:18 am

A dat nedumerit din cap privindu-l pe baiat,apoi ia zambit si a luat cele doua obiecte punandu-le pe masa.Si-a dus mainile pe obrajii baiatului,apoi l-a pupat pe frunte zambind.
Merci! a zis asezandu-se la masa.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 2:24 pm

Uhm... roșește puțin apoi îl privește pe băiat și observă că și-a terminat înghețata, dar așa..se topise pe degete lui. A aruncat bățul in chiuvetă, cum face de obicei și dădu drumul la apă să se spele pe mâini.
Hei, Chris, câți ani ai?
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 3:15 pm

S-a asezat la masa si a turnat cerealele in bol,apoi laptele,amestecand bine cu lingura.
Uhm...vre-o 18,tu? il intreba destul de curios,apoi incepu sa guste din micul sau de jun care era facut prea devreme.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 3:36 pm

Păi, vreo șaișpe și ceva... nu-mi pace, ești mai male! a spus și la privit. A inchis apa și a privit afară.
De ce ești mai mare?Ei lasă, că o să te întrec eu!
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 4:05 pm

Dap,o sa te faci si tu mare in viitorul apropiat. a spus si a intins bolul stramband din nas.Ii pierise pofta de mancare,a luat un mar din cosul cu fructe si l-a privit pret de cateva secunde, apoi l-a pus la loc oftand.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 4:19 pm

Ce, nu mă crezi? A spus și a mers repede lângă el l-a privit în ochi.O să clesc, male male de tot... L-a privit puțin apoi și-a întors capul.
Gommen i-a spus privindu-l cu ochi de cățeluș plouat și apoi i-a luat mâna. Vreau să mă joc ceva, vrei să te joci cu mine?
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:20 am

A ridicat o spranceana.
Am spus eu ca nu te cred? a intrebat plictisit.
Si...ce ar dori sufletelul tau sa se joace? intreba zambindu-i bland,incercand sa ascunda oboseala ce i se instalase in corp.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 5:32 am

Păi, jocuri video... sau ”Piatră, Hârtie, Foarfecă” a spus copilăros privindu-l apoi câteva secunde.
Sau, să vedem, cine adoarme primul. spuse zâmbindu-i dulce.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 13
Data de înscriere : 03/04/2011

Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:49 pm

Si-a intins spatele punandu-si un cot pe masa si intorcandu-se putin cu corpul spre baiat.
La ultimul joc te bat sigur. ofta.
Okei!Hai sa jucam ce vrei tu,dar alege doar un joc nu o mie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Whispers in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Whispers in the dark Icon_minitime

Sus In jos
 
Whispers in the dark
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gothic Position :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: