Gothic Position
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gothic Position

rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Just Reading

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:34 pm

Am intrat in biblioteca si mam uitate pe rafturii cautand o carte interesanta de citit desii toate titlurile mi se parea neinspirate am continuat sa ma plimb ,si din cand in cand lu-am o carte si o rasfoiam
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:25 am

M-ai bine de o ora stateam asezata la o masa din centrul bibliotecii dormind de zor, cu capul pe masa si cu o carte mare, deschisa la mijloc, pe care o tineam in cap. In ultimele doua zile nu dormisem mai deloc, iar aici era locul perfect pentru un pui de nana cum se cuvine, fara sa fiu deranjata.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:27 am

-Gasind dupa mai multe cautarii cartea perfecta care era interesanta si avea destule paginii defapt era un roman acesta se aseza la masa ,si pret de cateva clipe o privii pe fata care era cu capul pe masa
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:30 am

-Mmm...mrrr..lapte...
Incepusem sa vorbesc prin somn intorcandu-mi capul pe cealalta parte. Se parea ca-n visul meu nu primeam ce doream.
-Vreau..!
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:34 am

-Privind-o un pic ingrijorat ,poate ca a baut ceva,sau ii este rau nu puteai nicodata sa stii ce are o persoana ,
acesta punandui mana pe cap fetei incercand sa vada ce are
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:36 am

Instinctiv, am tresarit iemdiat deschizandu-mi ochii. Mi-am lasat urechile la vedere privind apoi spre baiatu din fata mea, facand niste ochi mari.
-Tu cine esti??
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 6:44 am

-Umm pai nu am vrut sa te sperii ,scuzele mele dar vorbeai in somn si am crezut ca te simtii rau
-Kanata ,spuse scurt iar apoi intorcanduse cu fata spre cartea pe care a luato
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 7:05 am

-A? Am vorbit? am intrebat nedumerita. Nici macar nu stiam ce facusem sau vorbisem. Tipic mie.
-Jessica, incantata. am intins mana in fata lui in timp ce pe cealalta mi-am trecut'o prin par.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 7:13 am

Acesta ii prinse mana si io stranse usor:
-Deasemenea ,prvindo pe fata iar dupa aceea lasase cartea jos ,si respira adanc ,iar dupa aceea ii dase drumul la mana ,si luase din nou cartea in mana
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 7:47 am

-Ce carte tot citesti? am intrebat curioasa incercand sa vad ce citeste.
Poate nu era treaba mea, dar imi placea sa ma bag in orice, numai sa nu'i stresez pe ceilalti..Sau poate am inceput deja sa-l stresez?
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 8:05 am

-Hmm pai o carte de ce vrei si tu sa vezi despre ce este.Acesta aratandu-i fete-i cartea pe care o citea doar cateva secunde iar dupa aceea o puse inapoi de unde a luat-o.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:33 am

-Nu stiu...Curiozitatea e prea mare.am zambit incruntandu-ma putin ca un copil cand observasem ca pusese cartea la loc.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:37 am

-Huh in ziua de azi cartile sunt tot mai neinteresante ,oftand iar dupa aceea intorcandusi privirea spre acesta
-Hmm stiai ca, Curiozitatea a omorat pisica ,privind-o pe tanara
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:41 am

-Miauuu...in cazul meu nu este valabil. am spus sigura pe mine, zambind bland.
Mi-am trecut mana prin par, ciufulindul putin.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:49 am

-Offf off cum spui tu ,privindo pe acesta iar dupa aceea mutandusii privirea spre rafturile pline cu cartii si oftand ,iar dupa aceea privind prin biblioteca
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:52 am

-Dar..tu esti nou aici? Din cate imi amintesc nu te-am mai vazut prin preajma. intreb mirata ducandu-mi mana sub barbie, facand pe detectivul incercand sa-mi amintesc toate locurile pe care le vizitasem de cand venisem eu aici si toate persoanele pe care le intalnisem.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:56 am

-Da sunt nou ,dar sunt de cateva zile ,si cum nu prea stiu pe nimeni mam gandit sa fac ceva ca timpul sa treaca mai repede
-Dar vad ca nu gasesc nici o carte pe placul meu
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 12:06 pm

-Si trebuie sa citesti doar carti? Adica, avemcat de cat timp cand iesim de la academie si tot cu nasul in carti ai sta? intreb mirata ducandu-mi mana la ceafa.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 12:10 pm

-Hmmm gresestii ,nu stau toata ziua cu nasul in cartii si nu sunt nici student sunt aici ca si profesor privindo pe fata
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 6:24 am

-Poftim?
Mai mai ca m-am inecat cand auzisem cuvantul "profesor". Cum putea sa fie profesor? Nu parea asa invarsta, deci cand putea sa termine scoala pentru a ajunge sa ne predea?
-Dar..pari un elev. Adica vreau sa spun, pari destul de tanar.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 6:29 am

-Privindo pe acesta cu o privire sireata:
-ei bine ma intretin si am 20 de ani ,chiar daca par mai tanar nu sunt ,trecandusi mana prin par
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 8:25 am

-20? Si eu am 18. Nu e mare diferenta.2 ani. am spus surazand in timp ce rasfoiam cartea pe care in ultimele clipe o avusesem in cap in timp ce dormeam.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 9:52 am

-Huh vad ca rasfoiestii cartea cu interes ,luand o carte si incepand sa citeasca ,desii cartea ii se parea tot la fel ca celelate plictisitoare
Sus In jos
Continut sponsorizat





Just Reading Empty
MesajSubiect: Re: Just Reading   Just Reading Icon_minitime

Sus In jos
 
Just Reading
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gothic Position :: Academy :: Biblioteca-
Mergi direct la: