Gothic Position
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gothic Position

rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Angel without soul

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Catherine Kroes.

Catherine Kroes.


Mesaje : 3
Data de înscriere : 01/04/2011

Angel without soul Empty
MesajSubiect: Angel without soul   Angel without soul Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 12:53 am

Isi misca picioarele pe asfaltul rece si ud,picaturile de ploaie inca mai izbeau pamantul.A deschis usa caminului si a pasit incet inauntru,incercand sa nu trezeasca pe nimeni,probabil a fi intrebat-o ce a cautat la ora aceea afara.Urca grabita scarile lasand cateva urme de apa pe parchet,a bagat cheia in broasca,a invartit-o si a apasat pe clanta,intrand repede in camera.Era obosita,defapt foarte obosita,dupa o misiune mereu era extenuata.Si-a dat geaca jos,urmata de camasa,nici macar nu se schimbase de hainele de la scoala.Privi in fuga ceasul digital de pe noptiera care arata ora 5 A.M.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Angel without soul Empty
MesajSubiect: Re: Angel without soul   Angel without soul Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 10:54 am

Eram obosita, dar nu vruiam sa dorm. Mai bine de cateva ore stateam catarata pe creanga unui copac inalt care se afla aproape de ferestrele caminului. Cu urechile la vedere, imi treceam deseori coada prin par, ciufulind-ul. Imi placea acea liniste. Era atat de...benefica pentru mine. Am cascat usor obosita. La un moment dat am tresarit, ciulindu-mi urechile. Fara sa vreau auzisem mici zgomote asa ca mi-am indreptat privirea asupra uneia dintre ferestre si in mai putin de cateva clipe era pe pervarzul acesteia, asezata picior peste picior zambind usor.
-Se pare ca cineva nu are somn.
Sus In jos
Catherine Kroes.

Catherine Kroes.


Mesaje : 3
Data de înscriere : 01/04/2011

Angel without soul Empty
MesajSubiect: Re: Angel without soul   Angel without soul Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 4:48 pm

A tresarit usor speriata crezand ca cineva trimesese dupa ea vreun spion.Si-a intros corpul spre locul de unde auzi vocea sau mai simplu spre fereastra.Nici nu mai conta pentru ea ca era in sutien,oricum nu-i prea pasa.Si-a dus o mana pe piept rasufland usurata.
Ah...da,exact n-am somn. zambi larg si incoent,apoi isi dadu jos si pereche de blugi ce se udase.A deschis dulapul cautand pijamalele,caci avea nevoie de un somn lung dupa o astfel de misiune.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 41
Data de înscriere : 02/04/2011

Angel without soul Empty
MesajSubiect: Re: Angel without soul   Angel without soul Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 2:15 am

Am privit'o mirata, ridicandu-mi o sprancenana. Avea de gand sa doarma? Acuma? Mi-am dus mana in par, ciufulindul.
-E ora 5 dimineata. zic putin mai tare cat sa ma auda privind spre ceasul sau din camera.
-Vrei sa mai dormi? intreb oarecum stanjenita. Nu prea imi placea sa'i deranjez pe ceilalti dar eram asa curioasa incat uneori chiar nu mai conta. Acum, avand in vedere ca nu cunosteam aproape pe nimeni, era si mai penibil. Oftez usor trecandu-mi coada prin fata ochilor mei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Angel without soul Empty
MesajSubiect: Re: Angel without soul   Angel without soul Icon_minitime

Sus In jos
 
Angel without soul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gothic Position :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: