Gothic Position
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gothic Position

rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Doushite.......

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 12:50 pm

Stateam pe canapeaua de langa fereastra si priveam luna care se oglindea fix in cioburile sparte ale paharului pe care l-am scapat in timp ce incercam sa despachetez restul lucrurilor pe care le adusesem cu mine.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:43 pm

Ca de obicei, avea ceva la cap. Sărea ca tâmpitul în pat provocând un zgomot oribil celui de sub dormitorul lui. Râdea și făcea pe nebunul, televizorul era dat la maxim pe KBS , era un concert și el cânta, plus că avea și fereastra deschisă.
După ce s-a plictisit, in pijamale, așa cum era, a coborât scările căminului și s-a dus la cel care era sub camera lui. A bătut și a așteptat plictisit.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:49 pm

Hmm privind spre usa si gandinduse cine facea acel zgomoto ,se ridica de pe canapea si se indrepta spre usa pentru a-i deschide usa persoanei care tocmai a batut in ea.
Deschizand usa si sprijinindu-se de ea,il privea pe persoana care statea in fata lui.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:55 pm

Ăh..bună, știi, eu deasupra... și țop..muzică..înțelegi? Îmi pare rău că am făcut gălăgie.. spuse bâlbâindu-se și gesticulând. Mereu făcea așa când îți cerea scuze apoi își duce mâna în păr și îl privește pe cel care i-a deschis ușa.
Te-am deranjat cumva? Hm... mama mi-a zis mereu că ar fi mai bine dacă aș fi mai cuminte, dar nu am auzit-o. spuse jucându-se cu părul.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 2:00 pm

-Cum spui tu si nu are nimic prin faptul ca a fost galagie oricum nu prea aveam ce face dar acum nu mai conteaza acest lucru nesimnificativ
Acesta privindu-l scurt si facndu-i semn sa intre in camera daca doreste.
- Daca vrei poti sa intri.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:02 pm

Uhm..merci. Eu sunt Rèka. a spus un pic timid dar și-a revenit repede și a pășit in camera băiatului apoi și-a adus aminte că e în pijamale. A dat din umeri nepăsător și s-a întors cu fața la acel tip, privindu-l atent pentru prima dată.
Scuză-mi indecența, ar nu prea îmi pasă cum ies în lume...
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:21 pm

-Aha incantat de cunostinta,si eu ma numesc Kanata si cat in privinta cu ceea ce esti imbracat nu conteaza mie mie indiferent acesta privindu-l din nou pe baiat iar dupa aceea se duse pana l-a bucatarie.
-Deci doresti ceva de baut?
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:27 pm

Eh... păi, ce-ai dori tu să-mi aduci, nu-s pretențios. a spus și a privit în jur apoi a fugit la fereastră ca un copil, pe care a deschis-o și s-a sprijinit de pervaz, apoi a privit în sus.
Ua..se vede camera mea... aș putea coborî aici pe o scară de funie.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:38 pm

-Hmm nu stiu ce varsta si dupa parerea mea cred ca nu ai voie sa bei nimic ce contine alcool si de aceea sper ca iti place sucul.
Acesta venind din bucatarie cu o tava in mana pe care era paharul cu suc si il duse baiatului sa il i-a.
-Sper sa iti placa.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:41 pm

Hei..de ce nu alcool? Huh? a spus ducându-se la el. Și ce dacă am șaisprezece? contește? A dat din umeri când a văzut paharul și l-a luat.
Merge și ăsta... a spus copilăros, de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat. Mm..bum.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:50 pm

-Pai din cate stiu eu limita de varsta pentru a bea alcool este de 18 ani dar in fine ma bucur ca ti-a placut si sucul iar daca doresti bautura cu alcool iti poti lua din frigider.Aratand-ui baiatului de unde sa is i-a daca doreste.
-Bun si cam ce iti place sa faci, a fa-te comod.
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:53 pm

Nu, mi-e bine cu sucul... s-a așezat pe jos, in stil turcesc, ridicând capul ca să-l poată vedea.
Păii..crea întrebarea multe : să ascult muzică, să sar în par, să mă uit la televizor, să stau prin cluburi degeaba, să vorbesc mult, făcu o pauză și luaă o gură mare de aer.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:57 pm

-Acesta asezanduse in fata baiatului si privindul
-Interesant ,apoi clipind si privind spre masa pe care era asezat un trandafir rosu cu o panglica neagra ,desii trandafirul era vechii acesta nu ofilise
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 3:59 pm

Ție? întrebă Rèka fericit. a început să de joace cu mânecile lungi, privindu-l atent pe Kanata.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:03 pm

-Ummm ,paii nu prea multe lucrurii ,sa citesc doar cand gasesc ceva bun si interesant nu doar niste nimicurii de cartii cu cateva file si cu povestii secii ,sa compun poezii nu prea multe lucrurii
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:10 pm

Uuu..pace să citești ? Și mie..mai rar, o poveste romantică, dar cu poeziile nu le am. spuse devenind puțin dezamăgit, dar și-a revenit repede și a început să se joace cu părul său lung.
Câți ani ai?
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:16 pm

-Pai eu 20 de ani am ,acesta privindul pe baiat si apoi uitanduse la cioburile de la paharul spart realizand ca nu le-a adunat
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:19 pm

S-a uitat în partea în care se uita și acel băiat.
Hei.. ce-i cu cioburile? S-a ridicat și s-a îndreptat către bucățile de sticlă spartă. a luat una în mână și a privit-o cu atenție.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:24 pm

-Ofatnd sunt de la un pahar ,cand am despachetat am fost neatent si am scapat paharul din mana ,am uitat complect de paharul spart de aceea sunt inca aici cioburile cred ca mai bine le adun sa nu existe cumva accidente
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:28 pm

Mbiine, hai că te ajut. a spus și a început să adune atent cioburile. Ia unul și se taie puțin pe mână, apoi zâmbește.
Whoa, chiar că sunt ascuțite.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:32 pm

Luandui mana baiatului si privindul :
-Ti-am spus sa fii atenta acesta mergand in baie si aducand pansamet ,si ii curatase rana acestuia iar dupa aceea i-o pansase
-Sa nu mai pui mana pe cioburii
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:34 pm

Ei nu, hai că nu s-a întâmplat nimic. Spuse urmărindu-l cu privirea și privi pansamentul apoi îl atinge fericit.
Arigato a spus zâmbindu-i.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:38 pm

-Tragandui o privire rece de ce zambestii ,ti-am spus doar sa nu atingi cioburile si ar fii bine sa stai departe de ele
Plecand in bucatarie cu cioburile in mana si apoi venind inapoi
-Cu placere
Sus In jos
Réka

Réka


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:42 pm

Îhm... dădu din cap afirmativ. Plomit că nu mă mai ating de ele niciodaaaaaaată. a spus copilăros și s-a ridicat în picioare.
Sus In jos
Kanata

Kanata


Mesaje : 43
Data de înscriere : 03/04/2011

Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 4:59 pm

-Bine ,inchizand ochii pentru un moment ,iar dupa aceea luand o carte si se aseza pe canape,incepand sa rasfoiasca cartea.
-Deci deobicei esti asa copilaros? intrebandul pe baiat in timp ce rasfoia aceea carte cu interes.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doushite....... Empty
MesajSubiect: Re: Doushite.......   Doushite....... Icon_minitime

Sus In jos
 
Doushite.......
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gothic Position :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: